Reklama

Test elektoratu

Test elektoratu

18.05.2015
Czyta się kilka minut
Ludzie (oczywiście nie czytelnicy niniejszego felietonu i nie jego autor, gdzieżby tam) głosują bez refleksji, idą na lep opakowania bez znajomości zawartości itd.
C

Co tu pomoże wprowadzenie JOW-ów? Jakościową zmianę naszej demokracji wprowadziłaby dopiero reforma wyborców. Chcesz głosować? Świetnie. Najpierw odpowiedz na kilka prostych pytań. Na przykład: kto to jest Putin, a kto Merkel, co może minister zdrowia, a co NFZ, czym jest drugi filar i gdzie właściwie on jest?
Oczywiście zakazać udziału w wyborach ciemniakom byłoby brzydko. Zresztą nawet najgorszy wyborca jest lepszy niż wyborca niedoszły. Może dodawać głosów tym, którzy wykazują się wiedzą? Test zdany na 100 proc. – dodatkowe cztery głosy. Zaliczony na 50 procent? Dodatkowy głosik, na zachętę. I sto złotych. W czasach, w których matura to bzdura, a szkoła wyższa to kabaret Koń Polski, zbudowalibyśmy wyborczą ścieżkę podnoszenia poziomu polskiej edukacji i stali się wreszcie wzorem dla świata. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]