Reklama

Telewizyjne zwierciadło

Telewizyjne zwierciadło

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Prawie nie ma tygodnia, by polskie stacje telewizyjne nie rozpoczynały emisji nowych seriali. Żaden inny typ widowisk (z wyjątkiem najbardziej spektakularnych wydarzeń sportowych) nie gromadzi przed telewizorami tak wielkiej ilości widzów.
-

---ramka 532105|lewo|1---Słupki oglądalności mówią same za siebie: aż 11 mln Polaków śledzi losy bohaterów "M jak miłość", 7 mln - serialowy hit z USA "Prison Break" (emitowany u nas pod tytułem "Skazany na śmierć") oraz polskie "Na dobre i na złe", 6 mln do niedawna emocjonowało się losami "Zagubionych"... Dużą popularnością cieszą się wydania DVD, a w sieci roi się od poświęconych serialom stron i kwitnie piractwo, dzięki czemu amerykańskie seriale trafiają na ekrany naszych komputerów wiele miesięcy przed swymi polskimi premierami.

Choć czasem najprężniejszego rozwoju serialu telewizyjnego były dwie ostatnie dekady, jego historia sięga początków minionego stulecia. Wtedy to w kinach całego świata emitowane były cykle filmów fabularnych opowiadających losy jednego bądź grupy bohaterów. I tak za pierwszy ważny "serial" uznaje się "What Happened to Mary?", 12...

12470

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]