Reklama

Teksański potop

Teksański potop

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Katastrofy naturalne takich rozmiarów jak huragan „Harvey”, który spowodował największą powódź w historii USA, są testami przywództwa. Jak zdaje go prezydent Trump?
Houston, 28 sierpnia 2017 r. SCOTT OLSON / GETTY IMAGES
W

W niedzielę, 27 sierpnia, wielu mieszkańców Houston w Teksasie obudziło się uwięzionych w zalanych domach. Władze miasta nie wydały decyzji o ewakuacji, bo, jak później tłumaczono, nie dałoby się spokojnie ewakuować ponad 6-milionowej metropolii. Ekipy ratunkowe już w nocy nie nadążały z docieraniem do potrzebujących, linie telefoniczne były przeciążone. Zdesperowani mieszkańcy zaczęli więc korzystać z mediów społecznościowych, by prosić o pomoc. Treść postów – czasami ze zdjęciem, czasami bez – była taka sama: to mój adres, niech ktoś pomoże.

Droższy niż „Katrina”

„Harvey” jest największym huraganem, jaki uderzył w Teksas w ostatnim półwieczu i – jak wynika z badań Space Science and Engineering Center przy University of Wisconsin – spowodował największą powódź w historii USA. Teren zabudowany, na który spadło ponad 75 cm deszczu, jest wielkości stanu Maryland. A ten...

6917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]