Reklama

Te filmy mi „nie płyną"

Te filmy mi „nie płyną"

30.10.2006
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Rozdroże Cafe" Leszka Wosiewicza
M

MATEUSZ FLAK: - "Dlaczego jest tak źle, skoro niby jest tak dobrze?". Tak Łukasz Maciejewski podsumowuje dokonania polskiego kina w ostatnich latach. Czy Pana też bolą zęby na widok rodzimego filmu?

ROMAN GUTEK: - Nie bolą ani nie zgrzytają. Co roku z taką samą ciekawością jeżdżę na festiwal do Gdyni albo biegnę na robocze pokazy nowych filmów polskich. Kibicuję twórcom tak jak wtedy, gdy miałem 20 lat i z wypiekami na twarzy czekałem na nowe filmy Wajdy czy Zanussiego.

Płytki rynek

- W takim razie trochę statystyki: przez 10 lat działalności firma Gutek Film wprowadziła na ekrany 16 polskich filmów. W ostatnich 5 latach było ich tylko trzy: "Warszawa", "Kobieta z papugą na ramieniu" oraz "Oda do radości"...

- To o niczym nie świadczy. Nadal chcę się zajmować dystrybucją polskich filmów i...

14271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]