Reklama

Róbmy swoje

Róbmy swoje

18.07.2015
Czyta się kilka minut
Agnieszka Odorowicz, dyrektor PISF: Podstawowym celem rodzimego kina powinno być produkowanie filmów dla polskiej widowni.
Agnieszka Odorowicz, Warszawa, sierpień 2012 r. Fot. Adam Guz / REPORTER
A

AGATA TRZEBUCHOWSKA: Przez dziesięć lat byłaś dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Odchodzisz, zgodnie z ustawą, po dwóch kadencjach. Jakieś podsumowanie?

AGNIESZKA ODOROWICZ: Spędziłam tu jedną czwartą mojego życia. Wiele się nauczyłam, ale z tych lekcji czerpałam przede wszystkim przyjemność. Uwielbiam artystów, cenię ich pracę i nieustępliwość. Zawsze wierzyłam, że lepiej się z mądrym i trudnym zgubić, niż z głupim znaleźć. Moja kadencja w PISF-ie kończy się w październiku i do tego momentu mój kalendarz i głowa będą całkowicie nim zajęte.

Jak oceniasz działalność Instytutu w tym czasie?

Pewnie chcesz mnie sprowokować do wypowiedzi, w której będę się chwalić i mówić jak Osioł ze „Shreka”: „Ja, ja, mnie weźcie” (śmiech). Odkąd istnieje ustawa o kinematografii i Instytut, dokonała się...

13248

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]