Reklama

Tarcza: jaki biznes?

Tarcza: jaki biznes?

14.04.2007
Czyta się kilka minut
Powodem, dla którego Business Centre Club zorganizował konferencję dotyczącą amerykańskiej "tarczy antyrakietowej w Polsce, była obawa. Wywołał ją gen. Jurij Bałujewskij, który publicznie stwierdził, że odpowiedzią na "tarczę będą rosyjskie rakiety wycelowane w nasz kraj z obwodu kaliningradzkiego.
Rakietowy zestaw przeciwlotniczy typu "Patriot"; takiego uzbrojenia Polska domaga się od USA w zamian za zgodę na "tarczę" /fot. DoD
G

Groźby szefa sztabu armii rosyjskiej uzmysłowiły, że decyzja dotycząca "tarczy" to nie tylko problem premiera i prezydenta RP, ale życia każdego z nas. Postawiły także pytania o naszą zdolność do obrony i cenę, którą trzeba za nią zapłacić.

De Gaulle mawiał, że między państwami nie ma przyjaźni. Są tylko interesy. Biznes. Ostateczna decyzja Polski w sprawie "tarczy" musi więc uwzględnić rachunek kosztów, rachunek zysków i bilans.

Koszty

Zapowiedział je już gen. Bałujewskij. Dodatkowo Rosja może rozszerzać embargo na całą wymianę gospodarczą z Polską. Rzucać kłody pod import gazu i ropy. Z pewnością będzie tracić na tym Polska.

Osłabieniu może również ulec pozycja naszego kraju w Unii Europejskiej i w Sojuszu Północnoatlantyckim. Społeczeństwa Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemcy, są przeciwne...

8409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]