Reklama

Ładowanie...

Czy jesteśmy bezpieczni w Europie?

25.03.2008
Czyta się kilka minut
Dyskusję Marka A. Cichockiego, Bogdana Klicha, Pawła Kowala i Romana Kuźniara prowadził Jacek Stawiski (TVN 24)
Debata „Nowa architektura bezpieczeństwa w Europie. Rola i pozycja Polski" została zorganizowana przez „Tygodnik” i Wyższą Szkołę Europejską/ fot. Jacek Taran
J

Jacek Stawiski: Ostatnie tygodnie to nasilenie debaty publicznej o sprawach międzynarodowych, także o sprawach bezpieczeństwa. Mówi się o ratyfikacji traktatu reformującego UE, budowie systemu obrony antyrakietowej w Europie Środkowej, zmianie władz w Rosji i stosunku Moskwy do Europy, a także o zalążku nowego sporu na Bałkanach o niepodległość Kosowa, wyborach w USA, wojnie w Afganistanie, wycofaniu polskich wojsk z Iraku, sprawie bezpieczeństwa energetycznego... Czy Polska ma taką pozycję w Europie, że jest bezpieczna?

Bogdan Klich: Tak, Polska jest bezpieczna, bezpieczniejsza niż była przed rozpoczęciem operacji irackiej w 2003 r. Właśnie dzięki udziałowi w koalicji antyterrorystycznej weszliśmy do kręgu krajów, które mogą uczestniczyć w rozstrzyganiu najważniejszych spraw bezpieczeństwa poza obszarem swoich bezpośrednich interesów...

13496

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]