Reklama

Tam też jest Kościół

Tam też jest Kościół

02.06.2006
Czyta się kilka minut
Makiejewka leży w Donbasie. "W ciągu ostatniego lata udało nam się wspólnie z parafianami zbudować kaplicę w ogródku. (...) Proszę się uważnie przysłuchać mojej opowieści - pisze ksiądz proboszcz Jarosław Wiśniewski w majowym numerze "Znaku.
"

"Będę wyliczał szczegóły dotyczące budowy i wydatków na jedyny katolicki kościółek w półmilionowym mieście. To są mikrowydatki i mikrosukcesy, wysiłek jednak był w skali makro. Policzyłem niedawno w pamięci, że cała kapliczka (długa na 12, a szeroka na 6 metrów) kosztowała około 6 tys. dolarów. Wiele materiałów dostałem bezpłatnie od proboszcza z Zaporoża i Doniecka, jeszcze więcej z fabryki Forte, gdzie pracują Polacy. Najbardziej wzruszający był jednak »wdowi grosz« przynoszony mi nieustannie przez staruszki, moje parafianki. Każdego miesiąca tuż po otrzymaniu renty cichutko, bez rozgłosu, w ciemnym korytarzyku wręczały mi 10, 20, a czasem i 200 hrywien...".

Zapis zmagań z budową i trudami duszpasterzowania powstawał na przestrzeni miesięcy. Niesolidne ekipy budowniczych, oczekujących nie tylko zapłaty, ale i obsługi. Parafianie, niedostrzegający nawet...

2696

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]