Reklama

Tajemnice są potrzebne

Tajemnice są potrzebne

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Stephen D. Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce: Nie jest moim zadaniem wyjaśnianie tego, co polscy urzędnicy mówią prywatnie. Wielką zaletą demokracji jest, że nikt cię nie zmusza do wierzenia w to, co mówi ci rząd.
Fot. Kamila Buturla dla „TP”
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI, MARCIN ŻYŁA: Przykro nam z powodu porażki Amerykanów na mundialu.
STEPHEN D. MULL:
No cóż, mamy jeszcze jedną rzecz wspólną z Polakami: rozczarowanie występami reprezentacji.
Mówi się, że Amerykanom trudno zrozumieć reguły turnieju, w którym można wyjść z grupy, chociaż przegrało się mecz. W futbolu amerykańskim reguła jest prosta: zwyciężają tylko wygrywający.
Kiedy wcześniej przegraliśmy mecz z Niemcami, pomyślałem, że to już koniec. Potem jednak dowiedziałem się, że jest jeszcze aż 934 różnych możliwości, by amerykańska drużyna znalazła się w najlepszej szesnastce mundialu.
Czy podobnie nie jest w stosunkach międzynarodowych? Na Ukrainie Zachód też w pewnym sensie „wyszedł z grupy”, choć nie czujemy, że wygrał…
Sytuacja jest zmienna. Mamy powody przypuszczać, że przez rosyjsko-ukraińskie...

11234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]