Reklama

Sztuka bycia w cieniu

Sztuka bycia w cieniu

27.05.2008
Czyta się kilka minut
W PSL-u nikt nie ma pomysłu na nowy wizerunek partii. Dotychczasowa strategia nie sprawdza się w sytuacji, gdy główny koalicjant nie traci popularności i pozostaje pieszczochem mediów.
P

Poszarzały budynek przy ulicy Kopernika 36/40 w Warszawie stoi nieco z boku. To taka spokojna zatoka, usytuowana nieopodal ruchliwego Krakowskiego Przedmieścia. Wszędzie stąd blisko: i do ministerstw, i do Sejmu. Przede wszystkim jest tu jednak cicho i kameralnie. Niegdyś na tym przedwojennym gmachu widniał duży napis "Fundusz Wczasów Pracowniczych", teraz w centralnym punkcie rozbrzmiewa hasło OPZZ "Chcemy Europy socjalnej". Oprócz związków zawodowych i PSL-u znalazły tu siedzibę: Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich, redakcja "Zielonego Sztandaru", fundacje, biuro europosła, kancelaria prawna. Nad wejściem do budynku wciąż tkwi socrealistyczna płaskorzeźba - spracowane ręce dzierżące gęsie pióro, młot i kłos zboża.

W środku to tylko zwykły, mało komfortowy biurowiec. Na schodach urządzono palarnię. Ciemno od papierosowego dymu. Ścisk, bo pokoiki malutkie...

15512

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]