Reklama

Szmery w sercu

Szmery w sercu

26.04.2021
Czyta się kilka minut
„Minari” składa się ze zdecydowanych smaków: kimchi, chili lub pieczonych kasztanów. Dlatego raz jest zabawny i sprośny, czasem na siłę wyciska łzy, a chwilami bywa słodko sentymentalny.
Kadr z filmu „Minari” MATERIAŁY PRASOWE
K

Kiedy piszę te słowa, nie wiadomo jeszcze, ile z sześciu oscarowych nominacji przyniosło „Minari” złotą statuetkę. Trudno jednak zaprzeczyć, że „to film, jakiego właśnie dzisiaj potrzebujemy” – by zacytować jego amerykański plakat. Przede wszystkim to opowieść o plagach, które lubią spadać na nas seryjnie. To rzecz o podnoszeniu się i zaczynaniu wszystkiego od nowa. Film rozdzierający i jednocześnie krzepiący, poczciwy i momentami bardzo niepoczciwy, a na dodatek przypowieść o życiu w rodzinie z serii „jak przetrwać ze sobą pod jednym dachem, kiedy i w środku, i na zewnątrz wali się świat”. Wreszcie, jest to opowieść o pracowitym sadzeniu, podlewaniu i czułym doglądaniu roślin, nie tylko dla działkowców.

Lee Isaac Chung stworzył obraz amerykański w formie i częściowo azjatycki w treści, skupiony na problemie asymilacji w obcym kraju. „Babcia śmierdzi Koreą!” – fuka w pewnym...

6712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]