Reklama

Szkoła bezrobocia

Szkoła bezrobocia

17.04.2012
Czyta się kilka minut
Co zrobić z umowami śmieciowymi? Nic, pozwolić im żyć. Jeśli poważnie myślimy o tym, jak poprawić szanse młodych na rynku pracy, musimy zmienić edukację.
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Przyszła Pani do PO tuż przed ostatnimi wyborami, kiedy ta partia cieszyła się jeszcze resztką opinii ugrupowania dla ludzi młodych. Minęło kilka miesięcy i dzisiaj nikt już tak o Platformie nie powie. Co się stało? JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA: W 2007 r. rzeczywiście Platformę masowo poparli najmłodsi. Ale cztery lata później ci sami młodzi przestali być aż tak młodzi. To ten sam elektorat, tyle że nieco starszy, i wciąż głosuje na PO. Tyle że w ich miejsce prawa wyborcze uzyskali następni młodzi, którzy już tak ochoczo na Was nie zagłosowali. Elektorat najmłodszy jest zawsze bardziej zbuntowany niż starsze pokolenia. To właśnie zdecydowało o sukcesie w 2007 r.: to był bunt przeciwko temu, co działo się w Polsce w latach 2005-07. Zadziałał też efekt optymizmu, jakim emanowała Platforma. Główny rywal, PiS, miał za sobą koalicję z...

9832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]