Reklama

Sześć smoleńskich tajemnic

Sześć smoleńskich tajemnic

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Gdyby nad lotniskiem nie było mgły, wylądowaliby bez problemu. Nieważne, czy na pokładzie byłby Rosjanin, czy mapa byłaby aktualna i czy wieża byłaby czynna. Ktoś doszedł do wniosku, że skoro udawało się zawsze, uda się i tym razem.
M

Michał Majewski i Paweł Reszka otrzymali tegoroczną dziennikarską nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego - za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej. Publikowali je także na łamach "Tygodnika Powszechnego". Poniższy artykuł jest jednym z nich. Gratulujemy!

Nad sprawą pracują dwa zespoły badawcze i dwa prokuratorskie. Mija pół roku, ale zagadek jest wciąż wiele. Część odpowiedzi znają tylko Rosjanie, część jest w dokumentach zgromadzonych przez polskich śledczych. Niektóre tajemnice pewnie nigdy nie zostaną wyjaśnione. Oto katalog najważniejszych z nich.

1. Przygotowania

Trudno uwierzyć, ale piloci rządowych samolotów lecących do Smoleńska z prezydentem, a wcześniej z premierem na pokładzie nie mieli aktualnej prognozy pogody panującej na lotnisku Siewiernyj. W dodatku dysponowali starymi, wydanymi przed rokiem,...

17906

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]