Reklama

Ładowanie...

Szept Ojca

04.12.2006
Czyta się kilka minut
W chwili, gdy wychodził z wody, ujrzał niebo otwarte i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. A z nieba odezwał się głos: Tyś jest mój syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie.(Mk 1, 10n).
T

Tamten głos rozbrzmiewający wśród piasków pustyni w naturalny sposób kierował uwagę w stronę niewidzialnego świata. Symbolika otwartych niebios i gołębica unosząca się nad wodami Jordanu wskazywały na to, co ukryte, lecz odkrywane za pomocą symboli świadczących o subtelnej bliskości Boga.

Kilka lat później nie było już otwartych niebios, gdy samotny Jezus uginał się pod krzyżem wśród wąskich uliczek Jerozolimy. Żaden pocieszający głos nie odezwał się w mroku Ogrójca, gdy w dramatycznym zmaganiu z kielichem cierpienia wołał "Abba". Nie było żadnych symboli pociechy, gdy z wysokości krzyża musiał wysłuchiwać przekleństw, niesprawiedliwych oskarżeń, kpin zdominowanych przez pogardę i ironię. Pod stalowym, posępnym niebem potrafił jednak także wtedy niezmiennie szukać oblicza umiłowanego Ojca i spełniać Jego wolę.

Istota wierności Bogu nie wyraża...

1198

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]