Reklama

Szept Ojca

Szept Ojca

04.12.2006
Czyta się kilka minut
W chwili, gdy wychodził z wody, ujrzał niebo otwarte i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. A z nieba odezwał się głos: Tyś jest mój syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie.(Mk 1, 10n).
T

Tamten głos rozbrzmiewający wśród piasków pustyni w naturalny sposób kierował uwagę w stronę niewidzialnego świata. Symbolika otwartych niebios i gołębica unosząca się nad wodami Jordanu wskazywały na to, co ukryte, lecz odkrywane za pomocą symboli świadczących o subtelnej bliskości Boga.

Kilka lat później nie było już otwartych niebios, gdy samotny Jezus uginał się pod krzyżem wśród wąskich uliczek Jerozolimy. Żaden pocieszający głos nie odezwał się w mroku Ogrójca, gdy w dramatycznym zmaganiu z kielichem cierpienia wołał "Abba". Nie było żadnych symboli pociechy, gdy z wysokości krzyża musiał wysłuchiwać przekleństw, niesprawiedliwych oskarżeń, kpin zdominowanych przez pogardę i ironię. Pod stalowym, posępnym niebem potrafił jednak także wtedy niezmiennie szukać oblicza umiłowanego Ojca i spełniać Jego wolę.

Istota wierności Bogu nie wyraża...

1198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]