Reklama

Szczęście

Szczęście

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Jeśli pieniądze nie przesądzają o szczęściu, to ich brak przesądza o nieszczęściu, niesie z sobą mnóstwo nieszczęść.
T

Twierdzenia w rodzaju "pieniądze szczęścia nie dają" czy, jak w tym numerze "Tygodnika" - "Mnożenie bogactwa nie przesądza o szczęściu" brzmi w uszach ludzi, którym permanentnie brak pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, jak ironia. Jeśli nawet jest w tych słowach jakaś mądrość, będzie lepiej, gdy ci, którym nie brakuje pieniędzy, zachowają tę mądrość dla siebie.

Jeśli pieniądze nie przesądzają o szczęściu, to ich brak przesądza o nieszczęściu, niesie z sobą mnóstwo nieszczęść. Te nieszczęścia doskonale zna z własnego doświadczenia mnóstwo ludzi w krajach najbiedniejszych, ale także w takich jak Polska, zajmująca (według wskaźnika nominalnego PKB) 18. miejsce na liście 25 największych gospodarek świata, a według wskaźnika PKB per capita (czyli podzielonego przez liczbę mieszkańców) miejsce 50. na liście 180 państw. Jak np. przekonać nauczycielkę...

3434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]