Reklama

Szatan zdobi człowieka

Szatan zdobi człowieka

04.01.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
n

no i zwariował nam oberklecha do cna. Mówiąc jednak szczerze, męczy mnie już rozpisywanie się o jego awanturach i wybrykach. Nudzi, bo ile można, mnożenie kolejnych argumentów czarno na białym wykazujących, że Kościół pod jego opętańczym kierownictwem zmierza ku katastrofie. Na szczęście, gdy toczyć mnie zaczyna robak zniechęcenia; gdy pojawia się syndrom zawodowego wypalenia; gdy zastanawiam się, czy nie rzucić tego wszystkiego – za przeproszeniem – w diabły... Zawsze wtedy pojawia się jakiś nadwiślański katolik, co czarta podniesie na duchu.
Wyobraź sobie, że ostatnio szaleniec w bieli miał oświadczyć, iż znosi tytuły prałata i infułata dla zasłużonych klechów. Otóż tak się właśnie w imię ewangelicznych mrzonek rozmontowuje szacowną instytucję, strukturę, hierachię i uświęcony porządek – począwszy od poluzowania wydawałoby się mało znaczących śrubek. Nie pozwól się jednak...

4090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]