Reklama

Ładowanie...

Właściwa miara rzeczy

23.08.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, diabła zwą ojcem kłamstwa, ale tym razem klnę się na Niebo, Ziemię i Otchłań: historii, którą Ci opowiem, nie wyssałem z palca. Ciężko w to uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę. A było to tak...
Fot. Grażyna Makara
J

Jak każdy porządny demon, skrupulatnie przestrzegam niedzielnego obowiązku i nie wyobrażam sobie, bym owego dnia nie odwiedził jednego z nadwiślańskich kościołów. Ostatnio jednak nie byłem kontent. Na kazaniu klecha zachęcał zgromadzonych do przyjmowania Kawałka Mąki z Wodą; przez kwadrans z okładem snuł mdłe bajdurzenia dla zdewociałych staruch. Resztą zaś mszalnego teatru z reguły nie jestem zainteresowany – ot, zgrane sztuczydło według monotonnego scenariusza, hokus-pokus nad Sfermentowanym Moszczem. Zawsze jednak czekam do samego końca, bo bywa, że cierpliwość spotyka się z nagrodą. Są przecież jeszcze ogłoszenia parafialne...

Tym razem obok tradycyjnych obwieszczeń, w jakich godzinach otwarta jest kancelaria parafialna; które modły będą odklepywane w drugi wtorek, a które w trzeci czwartek miesiąca – wielebny reklamował pobożną prasę, szczególnie zaś gorąco pewien...

3784

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]