Reklama

Stwarzanie aniołów

Stwarzanie aniołów

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Zły język potrafi zabić, zniszczyć reputację, zszargać dobre imię. To dlatego jest tak ważne, by o sobie i innych mówić tylko prawdę – uważa Anna Lebet-Minakowska, jedna z tegorocznych laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ.
A

Anna Lebet-Minakowska, kustosz w Muzeum Narodowym w Krakowie, autorka popularnych wykładów pt. „Judaizm: poznać znaczy zrozumieć”, odebrała wyróżnienie razem z ks. Manfredem Dese¬laersem, duszpasterzem w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 1 marca. Na gości przybyłych do krakowskiej Akademii Ignatianum spoglądał z fotografii zmarły przed sześcioma laty ks. Stanisław Musiał, orędownik tolerancji i dialogu między religiami, w latach 1990-91 zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, Jerzego Turowicza. Mówił o nim ks. Deselaers: – Dotykał żydowskiej rany Auschwitz. Przyjął ją do swojego wnętrza i ten ból stał się dla niego zobowiązaniem, a w pewnym sensie również jego tożsamością. Zdecydował się zostać głosem żydowskiej wrażliwości w polskim Kościele katolickim. Jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Anna Lebet-Minakowska...

4351

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]