Reklama

Ładowanie...

Stwarzanie aniołów

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Zły język potrafi zabić, zniszczyć reputację, zszargać dobre imię. To dlatego jest tak ważne, by o sobie i innych mówić tylko prawdę – uważa Anna Lebet-Minakowska, jedna z tegorocznych laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ.
A

Anna Lebet-Minakowska, kustosz w Muzeum Narodowym w Krakowie, autorka popularnych wykładów pt. „Judaizm: poznać znaczy zrozumieć”, odebrała wyróżnienie razem z ks. Manfredem Dese¬laersem, duszpasterzem w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 1 marca. Na gości przybyłych do krakowskiej Akademii Ignatianum spoglądał z fotografii zmarły przed sześcioma laty ks. Stanisław Musiał, orędownik tolerancji i dialogu między religiami, w latach 1990-91 zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, Jerzego Turowicza. Mówił o nim ks. Deselaers: – Dotykał żydowskiej rany Auschwitz. Przyjął ją do swojego wnętrza i ten ból stał się dla niego zobowiązaniem, a w pewnym sensie również jego tożsamością. Zdecydował się zostać głosem żydowskiej wrażliwości w polskim Kościele katolickim. Jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Anna Lebet-Minakowska...

4351

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]