Reklama

Strajki w Indiach

Strajki w Indiach

14.12.2020
Czyta się kilka minut
YAWAR NAZIR / GETTY IMAGES
O

Około 250 mln ludzi strajkowało 26 i 27 listopada w New Delhi i w innych dużych miastach Indii w proteście przeciw polityce rządu Narendry Modiego, który w obliczu pogarszającej się sytuacji ekonomicznej nie wprowadza dostatecznych działań osłonowych. Protesty trwają – na zdjęciu blokada autostrad na przedmieściach New Delhi. 14 grudnia w stolicy miał rozpocząć się także strajk głodowy farmerów. Miliony ubogich rolników, pracowników najemnych żyjących dosłownie z dnia na dzień, a także studentów, których stać na edukację tylko wtedy, gdy mają źródło utrzymania w dużym mieście, domagają się wprowadzenia tarcz antykryzysowych na kształt tych uruchomionych w USA i UE. Indie mają za sobą najostrzejszą fazę epidemii, ale po lockdownie większość sektorów gospodarki nadal nie wróciła na stare tory. Od marca wskaźnik rejestrowanego bezrobocia wzrósł z 6,7 do ponad 26 proc. Prawie połowa gospodarstw domowych odczuwa dotkliwy spadek dochodów. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]