Reklama

Strajki w Indiach

Strajki w Indiach

14.12.2020
Czyta się kilka minut
YAWAR NAZIR / GETTY IMAGES
O

Około 250 mln ludzi strajkowało 26 i 27 listopada w New Delhi i w innych dużych miastach Indii w proteście przeciw polityce rządu Narendry Modiego, który w obliczu pogarszającej się sytuacji ekonomicznej nie wprowadza dostatecznych działań osłonowych. Protesty trwają – na zdjęciu blokada autostrad na przedmieściach New Delhi. 14 grudnia w stolicy miał rozpocząć się także strajk głodowy farmerów. Miliony ubogich rolników, pracowników najemnych żyjących dosłownie z dnia na dzień, a także studentów, których stać na edukację tylko wtedy, gdy mają źródło utrzymania w dużym mieście, domagają się wprowadzenia tarcz antykryzysowych na kształt tych uruchomionych w USA i UE. Indie mają za sobą najostrzejszą fazę epidemii, ale po lockdownie większość sektorów gospodarki nadal nie wróciła na stare tory. Od marca wskaźnik rejestrowanego bezrobocia wzrósł z 6,7 do ponad 26 proc. Prawie połowa gospodarstw domowych odczuwa dotkliwy spadek dochodów. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]