Reklama

Sto dni Romana Giertycha...

Sto dni Romana Giertycha...

07.08.2006
Czyta się kilka minut
...od objęcia przezeń stanowiska ministra edukacji minie 12 sierpnia. Mimo że po drodze zmienił się premier, lider LPR pozostał na stanowisku, można więc zrobić małe resumé jego dotychczasowej pracy.
S

Sześciolatki nie pójdą do szkoły - co prawda wcześniejsze rozpoczęcie edukacji pomogłoby wyrównać szanse edukacyjne dzieci z różnych środowisk, ale minister nie widzi takiej konieczności. Z oferty różnorodnych podręczników (jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych po 1999 r.) ma zostać wybranych kilka do każdej klasy, na przynajmniej trzy lata; niewykluczone, że tą drogą zostanie zrealizowany pomysł "taniego podręcznika". Szef Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli został odwołany za wydanie podręcznika służącego promocji praw człowieka (zdaniem ministra znalazły się w nim fragmenty promujące homoseksualizm). Wprowadzenie lekcji wychowania patriotycznego i rozdzielenie historii Polski od dziejów powszechnych ma zaradzić szerzącemu się kosmopolityzmowi i brakowi miłości do ojczyzny. Mundurki mają pomóc w rozpoznawaniu w szkołach dilerów narkotyków, a "amnestia...

2365

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]