Reklama

Szkoła obowiązków i praw

Szkoła obowiązków i praw

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Anna Radziwiłł: Minister edukacji musi być pokorny wobec rzeczywistości. I niech nie narzeka zanadto na poprzedników, bo od ciągłych reform szkoła naprawdę zwariuje.
Anna Radziwiłł. Warszawa, październik, 2007 r. / fot. Wojtek Radomski / FORUM
M

Małgorzata Nocuń: Rozmawiamy w chwili, gdy nauczyciele grożą, że w ramach strajku odmówią przeprowadzania egzaminu maturalnego. Pani 10 lat temu mówiła: "Nie znam się na gospodarce, natomiast jestem głęboko przekonana, że jeśli przez parę lat będziemy mieć wzrost gospodarczy i nie wzrosną płace w oświacie, to nastąpi tragedia narodowa". Wzrost jest, a nauczyciele mówią, że żyją w ubóstwie.

Anna Radziwiłł: Podtrzymuję tę tezę, ale płace w oświacie wzrastają na miarę Polski, czyli kraju biednego. Nauczyciele są ważni i powinni zarabiać więcej. Jednak nie ma w Polsce człowieka, który by nie mówił, że powinien zarabiać więcej, bo ciężko pracuje. Powinno się sprecyzować zadania nauczyciela i zakres jego odpowiedzialności, oraz formy jego działań. I poprzez podnoszenie zarobków wpływać na polepszenie jego pracy.

Inne grupy...

14601

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]