Reklama

Staś od kiełbasy

Staś od kiełbasy

13.02.2007
Czyta się kilka minut
Ogląda się ten film z przygnębieniem. W dłużącym się ponad miarę obrazie zostało poupychane to, o czym już dawno wiedzieliśmy, czytaliśmy, słyszeliśmy. Tym wyśmiewa wszystko. Tyle że bez wdzięku.
Stanisław Tym jako Ryszard Ochódzki
M

Myślimy Bareją, mówimy Bareją. Niemal każda impreza zaczyna się "Misiem", a kończy "Alternatywami 4". Nie ma już Polski, którą portretował w swoich filmach: zniknęły kolejki po mięso i uderzające w szklankę lotniskowe spikerki. Nie zniknęli jednak Polacy. Grzeszni i pocieszni. Jak w jego filmach. Krajowy poziom "cukru w cukrze" bez zmian.

Wielkie żarcie

Począwszy od pierwszej lekcji z okrutną matematycą z piskliwym głosem i pokaźnym biustem myślałem już tylko o jednym. O "Alternatywach 4" w telewizji. Biegłem do domu, podjadając ulubione herbatniki o sentymentalnej nazwie "Aretki", żeby tylko zdążyć na czas. I z reguły miałem tę satysfakcję. Śmiałem się jak rodzice, jak Polska długa i szeroka. Z Gajosa i z pana Balcerka (Pyrkosz), i z Wilhelmiego, bo przecież u nas na osiedlu też był taki sam "Aniołek". Ale tamten śmiech nie...

10530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]