Reklama

Stany wyższej konieczności

05.02.2017
Czyta się kilka minut
Koledzy ze środowisk prawicowych (w tym religijnych tygodników) z uczuciem płochej gimnazjalistki wpatrują się w Trumpa...
K

Kiedy czytam, jak moi koledzy z polskich środowisk prawicowych (w tym religijnych tygodników) z uczuciem płochej gimnazjalistki wpatrują się w prezydenta Donalda Trumpa, jestem rozczulony. Wspaniałe są te wszystkie komentarze o człowieku spoza układów, twardej ręce, czyścicielu światowego szamba, bacie na lewactwo, który rozda pieniądz biednym, bezrobotnemu da od ręki zajęcie, puści rozweselający gaz w sflaczały balon narodowej dumy, a przede wszystkim: wpieni, rozgrzeje do białości, spowoduje bezsenność, chorobę wrzodową i wyprysk u wszystkich, którymi „człowiek wartości” powinien się brzydzić: Clintonów, Sorosów, TVN-ów, genderów, Tusków, Merkelów oraz feministek. Miłość nieprzyjaciół (a przecież te środowiska opierają swe życie na chrześcijańskich wartościach) niczym wszak się tak nie karmi, jak możliwością ujrzenia bliźniego swego w konwulsjach, złości, bezradności.
...

7045

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]