Reklama

Stany wyższej konieczności

Stany wyższej konieczności

05.02.2017
Czyta się kilka minut
Koledzy ze środowisk prawicowych (w tym religijnych tygodników) z uczuciem płochej gimnazjalistki wpatrują się w Trumpa...
K

Kiedy czytam, jak moi koledzy z polskich środowisk prawicowych (w tym religijnych tygodników) z uczuciem płochej gimnazjalistki wpatrują się w prezydenta Donalda Trumpa, jestem rozczulony. Wspaniałe są te wszystkie komentarze o człowieku spoza układów, twardej ręce, czyścicielu światowego szamba, bacie na lewactwo, który rozda pieniądz biednym, bezrobotnemu da od ręki zajęcie, puści rozweselający gaz w sflaczały balon narodowej dumy, a przede wszystkim: wpieni, rozgrzeje do białości, spowoduje bezsenność, chorobę wrzodową i wyprysk u wszystkich, którymi „człowiek wartości” powinien się brzydzić: Clintonów, Sorosów, TVN-ów, genderów, Tusków, Merkelów oraz feministek. Miłość nieprzyjaciół (a przecież te środowiska opierają swe życie na chrześcijańskich wartościach) niczym wszak się tak nie karmi, jak możliwością ujrzenia bliźniego swego w konwulsjach, złości, bezradności.
...

7045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]