Reklama

Spacer

Spacer

18.08.2006
Czyta się kilka minut
Czytać można na głos z rodziną lub przyjaciółmi, kiedyś się tak często robiło, albo samemu. Podobnie na spacer można iść samemu albo z bliskimi.
J

Jednak jest warunek, którego niespełnienie sprawia, że spacer przestaje być zwyczajną przyjemnością, a staje się udręką. A mianowicie, nie może jeden ze spacerowiczów zamiast spacerować - gadać. Spacer bowiem to nie rozmowa. Można w trakcie spaceru prowadzić poważną nawet rozmowę, ale wtedy znacznie mniej ważny jest sam spacer. Natomiast jeżeli ktoś w trakcie spaceru gaworzy, pokrzykuje, ciągle się gubi w lesie i generalnie nie daje spokoju, to nici ze spaceru.

Na spacer bowiem idziemy nie dlatego, że lekarz nam zalecił, ani nie dlatego, że tak wypada, ale dlatego, że sprawia nam to przyjemność. Nie samo chodzenie, bo można by sobie w domu zainstalować taką maszynę do chodzenia, ale spacer i drobne, pozornie błahe obserwacje. Oto, niestety, na dębach znowu pojawiła się galasówka, a olsze cierpią w upały, bo lubią wodę. Jeżeli ktoś jest bardziej wyrafinowany,...

3833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]