Reklama

Sosnowiecki sequel

Sosnowiecki sequel

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Ponad pół roku ciągnącej się w mediach „sprawy Madzi” z Sosnowca oraz Katarzyny W. – matki dziecka, której prokuratura postawiła w ubiegłym tygodniu zarzut zabójstwa – skłania do samych ponurych wniosków. Na historii tej stracili niemal wszyscy.
S

Stracił autorytet państwa, reprezentowany przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, których przedstawiciele podjęli medialną grę z Krzysztofem Rutkowskim, w dodatku nie potrafiąc w przekonujący sposób wyjaśnić swoich działań (bądź ich braku). Straciły – po mistrzowsku rozgrywane przez tego samego Rutkowskiego – media: to ferując wyroki na obojga rodziców, to kreując małżeństwo W. – niestety , przy ich ochoczym udziale – na medialne gwiazdy. Wraz z mediami stracili na wiarygodności cytowani przez nie eksperci (oczywiście nie wszyscy; trudno jednak nie odnieść wrażenia, że np. instytucja „psychologa” i „psychoterapeuty” – za sprawą dziesiątków „portretów psychologicznych” i zadziwiająco swobodnych analiz autorstwa niektórych przedstawicieli tych profesji – uległa niespotykanej wcześniej dewaluacji).

Postawiony Katarzynie W. zarzut zabójstwa nie kończy rzecz jasna sprawy. W...

1470

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]