Reklama

Ładowanie...

Śniadanie mistrzów

26.01.2003
Czyta się kilka minut
A

A mój syn spytał nagle „Pod Pająkiem”:

„A ty? Chciałbyś zjeść kolację z Krawczykiem?”. Podniosłem oczy znad gazety. „Z Krawczykiem? A dlaczego miałbym jeść kolację z Krawczykiem?”. I włożyłem rękę do kieszeni, bo coś mi się tam otworzyło. „Nie słyszysz? Radio gra, a ty nie słyszysz! Jest konkurs i kto go wygra, ma gwarantowane spotkanie z Krawczykiem i kolację”. „Aha. To ja sobie poczytam. Jak Krawczyk chce ze mną zjeść kolację, to niech zadzwoni, a nie wymyśla. Jakby był konkurs, w którym nagrodą byłaby gwarancja, że się nigdy, ale to nigdy nie spotka Krawczyka i nie zje z nim kolacji, to mi powiedz”.

Jak Małysz teraz skakał, to też coś takiego było. Opowiadał, że jak wygrał Konkurs Czterech Skoczni, to oprócz samochodu nagrodą był wyjazd na wspólny obiad z piłkarzami bodajże Realu Madryt czy Barcelony. Małysz tamtego bonusa czy bonu obiadowego nie wykorzystał, ale sam...

5011

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]