Reklama

Smoleńskie „sprawdzam”

Smoleńskie „sprawdzam”

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej kończy się skandalem - pisze "Kommiersant", mając na myśli kompromitację rosyjskich służb.
O

O skandalu mówią również nasi prawicowi politycy, ostrze zarzutów kierując jednak pod adresem premiera Tuska. Okazuje się, że zamiast czekać na wyniki śledztwa strony rosyjskiej (Polska, jak rozumiem, prowadzi osobne), żeby potem, wyposażony w argumenty, ocenić jego merytoryczną zawartość, powinien był jeszcze w kwietniu huknąć pięścią w stół, oskarżyć swoich partnerów z Moskwy o sowiecką mentalność i... No właśnie, i co?

Przez minione pół roku, dzięki nielicznym informacjom oficjalnym, niedyskrecji Edmunda Klicha i dociekliwości dziennikarzy byliśmy w stanie wyrobić sobie zdanie na temat przyczyn tragedii. Wiemy, że było ich co najmniej kilkanaście, zarówno po stronie polskiej (zaczynając od kiepskiego szkolenia pilotów i lekceważenia procedur w ich jednostce), jak i rosyjskiej (kończąc na niezamknięciu lotniska i błędach wieży podczas naprowadzania samolotu...

1494

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]