Reklama

Slot Art Festival: bilet na cały rok

Slot Art Festival: bilet na cały rok

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Prawie osiem tysięcy ludzi, którzy co lipiec przyjeżdżają do Lubiąża, nie zawsze myślą, wierzą i czują tak samo.
KATARZYNA MIRCZAK DLA „TP”
L

Lecz dla uczestników Slot Art Festival zagadka tego, co ich łączy (poza samą chęcią szukania rzeczy wspólnych; to motto imprezy), powinna wręcz zostać nierozwiązana. Mało kto tutaj życzy sobie bowiem światopoglądowego ujednolicenia. Slot – największy w Polsce festiwal kultury alternatywnej, organizowany na terenie byłego opactwa cystersów niemal wyłącznie siłami wolontariuszy – to miejsce twórczych poszukiwań, spotkań i konfrontacji bez agresji; utopijne miasteczko, które, inaczej niż polskie zloty ludzi z tej czy innej „bańki”, wyposaża w „bilet” ważny cały rok. „Sloty robię” – hasło, z którym wraca się z Lubiąża do domu – to wezwanie do dzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi, powstrzymania się od kategoryzowania ludzi, bycia razem. Jak we wstępie do festiwalowego informatora: „Siedzimy, patrzymy na siebie, nie wszyscy się znamy, zastanawiamy się: kim są ci inni? Patrzymy raczej przyjaźnie”.

Trzeci już raz „Tygodnik” był na Slocie. Na spotkaniach w wypełnionej po brzegi Strefie Dialogu gościliśmy m.in. Karolinę Cichą (na zdjęciu; obok Marta Filipiuk-Michniewicz i Marcin Żyła z „Tygodnika”), Justynę Dąbrowską, Adama Bodnara, Ryszarda Koziołka, Dariusza Rosiaka i Piotra Mucharskiego. Gospodarzem porannych medytacji i rozważań o Biblii był Piotr Sikora – jego relacje z festiwalowu na naszej stronie internetowej: powszech.net/slot2019. A dla uczestników tej i poprzednich edycji Slot Art Festival – tylko do 31 lipca specjalna oferta prenumeraty! Sprawdź na: powszech.net/prenumeruj. ©℗

Czytaj więcej: Relacje Piotra Sikory z tegorocznego Slot Art Festival

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]