Reklama

Śliwkowy sad

Śliwkowy sad

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Sto pięćdziesiąt. Na tyle kilo węgierek muszę znaleźć chętnych, i to w kilka dni.
MAGDA BRAVO
B

Bo jak nie, to będę musiał anulować rok 2017 – i to nie dlatego, że hydra pisowskiej dyktatury zlikwidowała sądy, gimnazja, Stary Teatr i niemal równie stary festiwal w Opolu. Po prostu bez powideł powstaje w mojej kuchni wyrwa czasoprzestrzenna.

Ale zacznijmy od początku. Już w lipcu nieoceniony poseł Piechociński, którego erudycję statystyczną mieliśmy tu okazję sławić, donosił o spodziewanym nieurodzaju w temacie śliwek. Ale kto by tego słuchał, kiepski rok, beznadziejne plony i wizja pójścia z torbami to lejtmotyw rozmów z każdym, kto – działkowiec czy plantator – uprawia cokolwiek jadalnego.

Nie martwiłem się zanadto, czas przeciekał, rodzina co prawda donosiła z lekkim niepokojem, że na targu, owszem, pojawiły się pseudowęgierki, takie wczesne mutanty, im większe, tym bardziej mdłe, ale nie widać jakoś, by na ich miejsce nadchodziły prawdziwe. Poznaje się je...

5903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]