Reklama

Selfie z pupą

Selfie z pupą

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Berlińskie Biennale Sztuki Współczesnej pokazuje sztukę pokolenia wychowanego w świecie cyfrowym, globalnej wymiany informacji i mediów społecznościowych. Tytuł: „Teraźniejszość w przebraniu”.
Simon Fujiwara, The Happy Museum, 2016 Fot. Piotr Kosiewski
K

Klaus Biesenbach, twórca pierwszego Biennale – w 1998 r. – podkreślał, że celem organizowanej co dwa lata nad Sprewą imprezy jest uchwycenie globalnego obrazu sztuki swojego czasu. Jednocześnie berlińska impreza od samego początki była zanurzona w mieście, w jego przeszłości i teraźniejszości.
Koncepcję dziewiątego już Biennale powierzono założonemu w 2010 r. nowojorskiemu kolektywowi DIS, jednej z najbardziej znanych grup artystycznych, wydawcy m.in. „DIS Magazine”, organizatora sesji modowych i prowadzącego bazę fotografii stockowej. Jego członkowie (Lauren Boyle, Solomon Chase, Marco Roso i David Toro) centralnym punktem wydarzeń uczynili gmach Akademie der Künste przy Pariser Platz. Dopiero po zjednoczeniu Niemiec odtworzono zarys słynnego placu, którego centralny punkt stanowi Brama Brandenburska – jako jedyna pozostała z dawnej zabudowy. W pozostałych gmachach,...

8768

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]