Reklama

Samotni wśród tłumu

Samotni wśród tłumu

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Oprócz obsesyjnych uprzedzeń do WSI, trzeba uwzględniać istnienie innych wartości, wśród nich nienaruszalnej godności osoby ludzkiej. Rozumiem, że godność Andrzeja Grajewskiego nie jest dla Antoniego Macierewicza żadną wartością.
S

Stopniowo przyzwyczajamy się do szumu, który towarzyszy nam przez długi czas. Obojętniejemy na powracające cyklicznie sensacyjne newsy. Nie zwracamy uwagi, że skandalizujący tekst czy pryncypialna deklaracja uderzają ostatecznie w konkretnego człowieka, niszczą wrażliwość społeczną, wnoszą smutny przyczynek do demontażu państwa. Andrzej Przewoźnik przypłacił dwukrotnym pobytem w szpitalu w stanie przedzawałowym groteskowe oskarżenia, które kształtowały jeden z pierwszych wzorców polskich patologii w obrachunkach z przeszłością. Oczywiście nie zainteresowało to nikogo z tych, którzy wcześniej pisali sensacyjne teksty, ani tych, którzy przygotowywali całą intrygę, znaną już obecnie w nader pikantnych szczegółach.

W tej samej grupie spraw mieści się casus prof. Leona Kieresa. W okresie, gdy trwały polemiki wokół Jedwabnego, w szkole, do której chodziła córka...

7123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]