Prawda historii i humanizm Ewangelii
Prawda historii i humanizm Ewangelii

W obecnej sytuacji mamy wystarczająco dużo danych, aby definitywnie zakończyć spór o potrzebę i sens badania zasobów IPN. Badania takie są konieczne. Nie wolno jednak ważnych zadań realizować w stylu twórców chińskiej rewolucji kulturalnej. Szacunek dla człowieka winien iść w parze z troską o świadectwo prawdy. Problemem pozostaje zarówno świadectwo prawdy, jak i pytanie o metodę, która ma ukazywać tę prawdę. Co do sposobu udostępniania akt, nie widzę "jedynie słusznych rozwiązań" - rzeczowa dyskusja jest tu niezbędna. Dlatego moje zastrzeżenia dotyczyły i dotyczą tylko formy lustracji; zawsze broniłem natomiast zarówno potrzeby jej przeprowadzenia, jak i konieczności istnienia Instytutu Pamięci Narodowej.
Już w czerwcu 2006 r. "dyskretną pocztą" dowiedziałem się, że w IPN miano znaleźć informacje na temat mojej współpracy z SB i że zostaną one opublikowane,...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]