Reklama

Same wątpliwości

Same wątpliwości

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Czasem zadaję sobie pytanie, czy nie wolałabym jednak telewizję bez misji niż ogarniętą misyjną żarliwością. To wtedy, gdy zaczyna mi się wydawać, że jeszcze trochę, a będziemy mieli demokrację telewizyjną, a nie demokrację po prostu.
P

Patrząc na pełen uroczystego zapału wyraz twarzy prezentera programu informacyjnego, słuchając żarliwego głosu dziewczyny relacjonującej mi następną wiadomość z pola coraz ostrzejszych konfliktów, towarzysząc gorączce sprawozdawcy w jego pogoni za politykiem, aby natychmiast po relacji z negatywnego wydarzenia uzyskać u niego pierwszy komentarz, najlepiej gniewny i pobrzmiewający już zapowiedzią czegoś jeszcze ostrzejszego - powinnam pewnie czuć satysfakcję: to wszystko jest przecież “moralnie nieobojętne"(określenie, które z dumą serwują nam gospodarze coniedzielnego programu “Między ziemią a niebem", ale które przecież wcale do tej jednej godziny w TVP 1 ograniczać się nie musi). Dlaczego nie zawsze taką satysfakcję odczuwam, a często zamiast niej pojawia się niepokój?

To wtedy na przykład, gdy zaczynam się zastanawiać, jak pracowałyby i co osiągnęły...

4655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]