Reklama

Przepustka na szczyty

Przepustka na szczyty

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Kim będą, gdy zgasną światła w sali kolumnowej Sejmu, zakończą się maratony przesłuchań, miną nieprzespane nad stosami dokumentów noce? Kim będą, gdy minie czas, kiedy niemal codziennie mogli przeczytać swoje nazwisko na pierwszych stronach gazet i obejrzeć własną twarz w telewizji? Czy polityczny kapitał zbity na aferze Rywina przyniesie im błyskotliwą karierę i otworzy drzwi do najważniejszych stanowisk w państwie?.
N

Nałęcz na prezydenta, Rokita na premiera, a gdzie Ziobro? - żartuje ktoś, kto polityką się niespecjalnie interesuje. Przeciwnie. Woli pozostawić ją w bezpiecznej odległości. Nie mógł jednak nie słyszeć, nie widzieć, nie czytać. Nie mógł, bo polityka, tak jak showbiznes wciąż łaknie świeżej krwi. Gwiazdy pojawiają się i znikają. Polityk, który jeszcze niedawno przyciągał tłumy, dziś przez nikogo niezaczepiany, przechadza się po kuluarach Sejmu z nostalgią zerkając w stronę odpoczywających kamer. Kamery są jednak tylko przyczajone. Gotowe do skoku w każdej chwili, gdy na horyzoncie pojawi się ten, który aktualnie zawładnął wyobraźnią tłumów.

Sejmowa komisja śledcza obraduje po raz pierwszy i od razu z pełnym rozmachem. Transmisje w dwóch programach telewizji (TVN-24 i TVP 3) i dwóch radiach (Parlament i TOK FM) gwarantują posłom - członkom komisji nieustającą...

13528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]