Reklama

Ładowanie...

Przepustka na szczyty

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Kim będą, gdy zgasną światła w sali kolumnowej Sejmu, zakończą się maratony przesłuchań, miną nieprzespane nad stosami dokumentów noce? Kim będą, gdy minie czas, kiedy niemal codziennie mogli przeczytać swoje nazwisko na pierwszych stronach gazet i obejrzeć własną twarz w telewizji? Czy polityczny kapitał zbity na aferze Rywina przyniesie im błyskotliwą karierę i otworzy drzwi do najważniejszych stanowisk w państwie?.
N

Nałęcz na prezydenta, Rokita na premiera, a gdzie Ziobro? - żartuje ktoś, kto polityką się niespecjalnie interesuje. Przeciwnie. Woli pozostawić ją w bezpiecznej odległości. Nie mógł jednak nie słyszeć, nie widzieć, nie czytać. Nie mógł, bo polityka, tak jak showbiznes wciąż łaknie świeżej krwi. Gwiazdy pojawiają się i znikają. Polityk, który jeszcze niedawno przyciągał tłumy, dziś przez nikogo niezaczepiany, przechadza się po kuluarach Sejmu z nostalgią zerkając w stronę odpoczywających kamer. Kamery są jednak tylko przyczajone. Gotowe do skoku w każdej chwili, gdy na horyzoncie pojawi się ten, który aktualnie zawładnął wyobraźnią tłumów.

Sejmowa komisja śledcza obraduje po raz pierwszy i od razu z pełnym rozmachem. Transmisje w dwóch programach telewizji (TVN-24 i TVP 3) i dwóch radiach (Parlament i TOK FM) gwarantują posłom - członkom komisji nieustającą...

13528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]