Reklama

Rycerz prawdy

Rycerz prawdy

18.10.2007
Czyta się kilka minut
W rozmowie Piotra Zaremby z Jackiem Kurskim, opatrzonej bezpretensjonalnym tytułem "Chwiejący się Kwaśniewski jest prawdziwszy niż trzeźwy Tusk" ("Dziennik" z 28 września) - ileż myśli świeżych i niespodziewanych! Wybierzmy choć kilka z nich.
P

Poprzedniego prezydenta nie waha się Kurski porównać z prezesem własnej partii: "Odrzucam postkomunę, ale w jej obozie Kwaśniewski odgrywa tak opatrznościową rolę jak Kaczyński na prawicy. Dla mnie Kaczyński jest dobry, Kwaśniewski zły, ale to oni są protagonistami polskiej sceny". Poprzedniemu premierowi z PiS-u oddaje sprawiedliwość, nie kryjąc, że sam zawsze popierał premiera obecnego: "Marcinkiewicz był doskonałym PR-owcem, ale słabszym premierem. Jak oglądam dziś migawki z jego udziałem, wydaje mi się postacią mało poważną. Premierostwo Kaczyńskiego to sprawowanie realnej władzy przez realnego lidera. (...) Ja do końca upierałem się, jak większość w PiS, że premierem powinien być Jarosław Kaczyński". Jaromira Netzla i jego nominację wspomina z pobłażaniem, bo - powiedzmy sobie szczerze - sprawa jest błaha: "Netzel nie poniósł porażki jako prezes PZU - mogę to...

2731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]