Reklama

Ruch zupełnie bez sensu

Ruch zupełnie bez sensu

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Koryto z napisem „Prezydium” już czekało w pokojach klubu. Posłowie Ruchu Palikota chcieli je wnieść na salę sejmową jako symbol zachłanności i zakłamania polityków. Piękny happening. Tylko nie wyszedł.
C

Co wyszło? Klub bez wicemarszałka. Sondaże na granicy progu wyborczego. Lider poobijany i skompromitowany gadaniem o gwałtach i kurewstwie.
Posłowie szepczą po kątach, że przez szaleństwo przywódcy wszystko się rozłazi. Niedługo wyborcy mogą zapytać: „Po co Ruch Palikota w ogóle istnieje?”.
JANUSZ LICYTUJE
– Obiektywnie to był niezły plan – przyznaje ważny polityk z konkurencji.
Jaki? Janusz Palikot krzyczy: „Premie dla Prezydium Sejmu? Skandal! Mówimy »nie!«”.
Partia przygotowała nawet odpowiedni film propagandowy. Po jednej stronie ludzie dobrej roboty: ślusarz, który inkasuje dwie dychy za dorobienie kluczy, i mechanik, który za 50 zł wymienia opony w aucie. Po drugiej wicemarszałkowie Sejmu. Wzięli po 40 tys. premii. Za co? Wiadomo: za udział w procesji, festynie partyjnym, degustację darmowego alkoholu i przecinanie wstęgi.
...

14231

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]