Reklama

Ładowanie...

Różnica, która czyni różnicę

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Jedność, o której mówił na Jasnej Górze kard. Stanisław Dziwisz, nie jest jednością bez różnic. Jest jednością bez rozłamów.
K

Kiedy na początku sierpnia pisałem na łamach "TP" ("Kościół ojca dyrektora", nr 31/07), że dialog i praca nad jednością w polskim Kościele musi się opierać o eklezjologię Vaticanum II, a nie o strukturę Radia Maryja, gdyż nikt inny nie spolaryzował polskiego Kościoła bardziej niż o. Rydzyk, wiedziałem, że nie jest to opinia odosobniona. W przestrzeni publicznej niektórzy duchowni jasno wyrażali niepokój związany z działalnością ojca dyrektora - i nie brakowało wśród nich także głosów hierarchów. Potem było oczekiwanie na przełom na Jasnej Górze i zmaganie się z mieszanymi emocjami po usłyszeniu oficjalnego komentarza w tej sprawie. Komentarz nie był jednak werdyktem, przełom nastąpił w inny sposób, o czym świadczy treść ujawnionego przez "Tygodnik" przemówienia Metropolity krakowskiego na częstochowskim spotkaniu. Po lekturze tego tekstu uwierzyłem, że w sprawie o. Rydzyka...

9807

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]