Reklama

Różnica, która czyni różnicę

Różnica, która czyni różnicę

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Jedność, o której mówił na Jasnej Górze kard. Stanisław Dziwisz, nie jest jednością bez różnic. Jest jednością bez rozłamów.
K

Kiedy na początku sierpnia pisałem na łamach "TP" ("Kościół ojca dyrektora", nr 31/07), że dialog i praca nad jednością w polskim Kościele musi się opierać o eklezjologię Vaticanum II, a nie o strukturę Radia Maryja, gdyż nikt inny nie spolaryzował polskiego Kościoła bardziej niż o. Rydzyk, wiedziałem, że nie jest to opinia odosobniona. W przestrzeni publicznej niektórzy duchowni jasno wyrażali niepokój związany z działalnością ojca dyrektora - i nie brakowało wśród nich także głosów hierarchów. Potem było oczekiwanie na przełom na Jasnej Górze i zmaganie się z mieszanymi emocjami po usłyszeniu oficjalnego komentarza w tej sprawie. Komentarz nie był jednak werdyktem, przełom nastąpił w inny sposób, o czym świadczy treść ujawnionego przez "Tygodnik" przemówienia Metropolity krakowskiego na częstochowskim spotkaniu. Po lekturze tego tekstu uwierzyłem, że w sprawie o. Rydzyka...

9807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]