Reklama

Rozbitkowie z placu Błotnego

Rozbitkowie z placu Błotnego

15.11.2015
Czyta się kilka minut
Opozycja jest osłabiona. Ci, którzy trzy lata temu protestowali przeciw Putinowi, uciekają w prywatność lub emigrują.
Demonstracja antyputinowskiej opozycji, Moskwa, 20 września 2015 r. / Fot. Pavel Golovkin / AP / EAST NEWS
Demonstracja antyputinowskiej opozycji, Moskwa, 20 września 2015 r. / Fot. Pavel Golovkin / AP / EAST NEWS
K

Kobieta z małą rosyjską flagą stoi na końcu pustej stacji metra. Cisza trwa tylko chwilę, bo właśnie nadjeżdża nowy pociąg, z którego wysiada kilkanaście osób. Paru rozgląda się z dezorientacją, zanim ruszy w stronę samotnej kobiety. Ona szybko wyjaśnia im drogę: przejściem podziemnym na drugą stronę ulicy i drugim wyjściem na lewo. Tam czeka już dwóch mężczyzn, też z małymi flagami. Pokazują kierunek: kilkaset metrów do skrzyżowania, potem w prawo, aż do następnych wolontariuszy, którzy pokierują dalej.

Dokąd idziemy? Na demonstrację rosyjskiej opozycji.

Tu też jest Rosja!
Protest odbywa się w Marino, tzw. „spalnym rejonie” na południowo-wschodnich obrzeżach Moskwy – bo tylko na to miejsce zgodziło się merostwo. Organizatorzy pocieszają się, że mogą dzięki temu „wyjść do ludzi”. Ale to dobra mina do złej gry. Wcześniej w internecie trwały dyskusje...

20547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]