Reklama

Rok zły

Rok zły

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Zakaz wystąpień w mediach – poza „Tygodnikiem” – dla ks. Adama Bonieckiego to była zła decyzja. I zły omen, który zapoczątkował fatalny dla Kościoła rok.
Warszawa, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, 17 grudnia 2011 r. Fot. Grażyna Makara
C

Co nowego można napisać dziś, gdy już wtedy tak wielu powiedziało w obronie ks. Adama tak wiele – z tak niewielkim skutkiem? Raz jeszcze wyliczyć litanię argumentów potwierdzających, że tamta decyzja była nie tylko niesprawiedliwa wobec człowieka, ale też szkodliwa dla Kościoła?

Może przypomnieć słowa ks. Adama ze spotkania autorskiego, które odbyło się krótko po ogłoszeniu decyzji jego przełożonych? Mówił, że całą sprawę traktuje pogodnie: wkrótce przyjdzie Nowy Rok i wszystko będzie można zacząć od nowa. Na dodatek po drodze są jeszcze jego imieniny i Boże Narodzenie, święto pojednania – nie warto więc tracić nadziei.

Dziś zapytać chciałbym już chyba tylko o jedno: jak długo przełożeni planują utrzymywać zakaz? Do śmierci?

Przez dwanaście miesięcy nie wydarzyło się nic, co sprawiłoby, że zmieniłbym zdanie o ich decyzji. Przeciwnie, z perspektywy czasu wydaje...

4987

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]