Reklama

Ładowanie...

Robert Kasprzycki, „Światopodgląd"

16.10.2006
Czyta się kilka minut
R

Robert Kasprzycki wcześnie zapracował na artystyczną "nieśmiertelność" - młodzież z gitarami bardzo chętnie dziś sięga i sięgać będzie nadal po takie piosenki jak "Zielone szkiełko" czy "Zapiszę śniegiem w kominie", a zwłaszcza utwór tytułowy z debiutanckiej płyty "Niebo do wynajęcia". Od jej opublikowania minęło już jednak dziewięć lat i najwyższy był czas na kolejny krążek. "Światopodgląd", zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej nie jest dosłowną kontynuacją debiutu. Mówi do nas artysta o dekadę starszy, a przez ten czas wiele się zmieniło i w nim, i w podglądanym świecie, i w muzyce. Niezmienny jest poziom i specyfika tekstów. Nigdy nie jestem pewien, czy mówiący o sobie Kasprzycki przekracza granice pretensjonalności (np. kiedy nazywa siebie "prorokiem nieśmiałych"), czy raczej bezlitośnie chłoszcze się biczem autoironii. Każdemu jednak życzę takiego...

2800

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]