Reklama

Krzyczenie do siebie

Krzyczenie do siebie

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Robert Kasprzycki, muzyk: Nigdy nie nauczyłem się traktować pisania piosenek „na zimno”. Pytam sam siebie: jak to jest, że żona i dzieci spokojnie śpią, gdy ja tu sobie śmierć pichcę w przedpokoju?
Fot. Magdalena Świtek
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: Jedna płyta na dekadę? Czemu tak rzadko?
ROBERT KASPRZYCKI: Nie wiem, pewnie taki mam rytm wewnętrznych zrywów, w dodatku zawsze coś stawało na drodze. Np. producent, który obiecuje, że jeszcze tylko rok i płyta się ukaże – tak spędziłem czas między rokiem 1997 a 2001, potem trochę zabrało mi wychodzenie z tej traumy.
„Cztery” mieliśmy wydać dwa lata wcześniej, ale zmienił się i skład zespołu, i koncepcja muzyczna. Materiał trzeba było przemyśleć na nowo. Nie lubię, gdy na albumie są piosenki do siebie podobne. Pewnie potrafiłbym w ciągu roku napisać płytę złożoną z dwóch singli dla radia i dziesięciu „wypełniaczy”, ale to byłoby nie fair. Wolę nagrywać rzadziej, ale dobrze.
Trudno Cię zakwalifikować gatunkowo.
A jaki styl muzyczny uprawia Sting? Staram się aranżować płyty jako spotkania...

5578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]