Reklama

Ring, łoskot i kontra

Ring, łoskot i kontra

17.08.2006
Czyta się kilka minut
Telewizję publiczną należy zreformować - nikt przytomny nie zakwestionuje tej tezy.
P

Pomysły nowego kierownictwa na zmiany strukturalne są w miarę wyraziste i nie wzbudzają większych kontrowersji. Boje o niezależność, toczone z politykami (tymi zasiadającymi w zarządzie i tymi traktującymi media publiczne jak łup), zakończyły się sukcesem, przy relatywnie niewielkich stratach własnych. Obietnice programowe też są intrygujące: więcej krwistej publicystyki w zwartym paśmie po godzinie 22 i kultura wreszcie o przyzwoitej porze w TVP 1. Zapowiedź przeformatowania TVP 2 z telewizji biesiadnej w elitarną brzmi tak dobrze, że aż niewiarygodnie.

Idzie nowe? Co idzie, zobaczymy już we wrześniu, kiedy zacznie obowiązywać nowa ramówka i pojawią się nowe programy. To one zweryfikują sens dotychczasowych deklaracji i bojów o niezależność. W "Jedynce" pokażą m.in. "Ring" i "Łoskot" (kultura) oraz "Kontrę" (publicystyka). Zestaw tytułów dający do myślenia i...

4333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]