Reklama

Sto dni Wildsteina

Sto dni Wildsteina

14.08.2006
Czyta się kilka minut
Telewizja publiczna pod rządami Bronisława Wildsteina przechodzi rewolucję. Jednak nawet prezes nie wie, dokąd ona prowadzi i jak długo potrwa.
Rys. Mirosław Owczarek
K

Korytarze w gmachu przy Woronicza to niepozorny, ale znaczący labirynt alejek, skrętów, łączników. Niektóre są przeszklone, inne ciemne, jedne zielone, inne kremowe, ale wszystkie na tyle długie, że można spostrzec, czy ktoś idzie, i w odpowiednim momencie zamilknąć. Za komuny - wspominają długoletni pracownicy telewizji - były enklawą wolności i swobody. Nawet maleńkie bary, które spotyka się co kilkadziesiąt metrów i w których zawsze można znaleźć stojący na uboczu stolik, nie odebrały im tej roli. Korytarze były i są miejscem, gdzie można usłyszeć plotki. Są też miejscem - na dobre i na złe - kultowym, bo po nich przecież chodziła, nerwowo zaciągając się papierosem, Krystyna Janda w "Człowieku z marmuru".

- Kiedy się idzie tymi korytarzami - mówi Bronisław Wildstein - wciąż się wydaje, że słychać głosy z przeszłości. Ale one są tak bardzo podobne do tych...

13629

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]