Reklama

Ratownicy dusz

Ratownicy dusz

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Pogotowie Duchowe – telefon zaufania prowadzony przez księży – wymaga większego wsparcia Kościoła.
GETTY IMAGES
Z

Zadzwoniła i powiedziała, że leży na torach. Odpowiedziałem: „Wstawaj i idź do domu, spakuj się, złap najbliższy pociąg do Krakowa i przyjeżdżaj do mnie”. Odebrałem ją z dworca. Spędziła u mnie cztery dni, opowiedziała swoje życie. Nie wiem, dlaczego właśnie tak zareagowałem. Wiem za to, że ta dziewczyna żyje do dziś, niedługo wychodzi za mąż, chyba jest szczęśliwa.

Pięć lat temu o. Benedykt Pączka założył Pogotowie Duchowe. To telefon zaufania, pod którym dyżurują księża. Każdy, kto potrzebuje duchowego wsparcia, rady lub modlitwy, może po prostu do nich zadzwonić.

Impulsem było zdarzenie na Facebooku. Chłopak napisał, że ma myśli samobójcze. O. Pączka nawiązał z nim kontakt. To jeszcze mocniej utwierdziło go w przekonaniu, że duszpasterze powinni być do dyspozycji tych, którzy ich potrzebują, o każdej porze dnia i nocy.

– Jestem księdzem. To znaczy, że nie mogę...

14432

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]