Reklama

Interwencja kryzysowa to umiejętność

Interwencja kryzysowa to umiejętność

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Ludzkich problemów jest więcej niż ludzi i wie o tym każdy, kto profesjonalnie zajmuje się pomocą, stąd każda inicjatywa mająca na celu redukcję cierpienia i ratowanie konkretnego człowieka zasługuje na pochwałę i wsparcie.
N

Nie trzeba więc pisać dodatkowej laurki dla pomysłodawców i pracowników Pogotowia Duchowego. Są w gronie tych, którzy chcą uczynić ten świat lepszym, i wiedzą, że prosi ich o to także ktoś Inny.

To prawda, że skuteczność osoby pomagającej jest uwarunkowana poziomem jej samoświadomości i umiejętnością wykorzystania własnej osoby jako narzędzia zmiany. Nie mogę się jednak zgodzić z tezą, że do takiej pracy, nawet jeśli widzianej z perspektywy powołania, „wystarczy być dyspozycyjnym, mieć telefon i być wierzącym księdzem”, czyli być dostępnym 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.


Pogotowie Duchowe – telefon zaufania prowadzony przez księży – wymaga większego wsparcia Kościoła.


 

Takie idealistyczne nastawienie niesie ze sobą ryzyko szybkiego wypalenia lub zmęczenia współczuciem, a...

3139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]