Reklama

Raport, czyli wiele raportów

Raport, czyli wiele raportów

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Eksperci już wiedzą, jak doszło do wypadku. Teraz przychodzi czas, by zamknąć to w słowach. Rośnie więc napięcie między Warszawą a Moskwą. Chodzi o to, ile odpowiedzialności spadnie na polskich lotników, a ile na rosyjskich kontrolerów.
W

Wszyscy, od polityków z najwyższych szczebli po szarych ekspertów, mają świadomość wagi tego, w jaki sposób będą zapisane końcowe ustalenia komisji. Oraz tego, czy Polska i Rosja będą w stanie wypracować kompromis. Jedyną instytucją, która zachowuje dobry humor, pozostaje polskie Dowództwo Sił Powietrznych. Zespół Prasowy Dowództwa rozsyłał ostatnio życzenia świąteczno-noworoczne: "rodzinnego ciepła i miłości, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym" oraz, co warte podkreślenia, "wielu lotniczych atrakcji w 2011 r.".

Szczerze mówiąc lepiej, żeby lotnictwo wojskowe nie dostarczało nam już żadnych atrakcji.

Oskarżenie systemu

Rzecz w tym, że niezależnie od tego, ile będzie raportów, jest jasne, iż we wszystkich głównym bohaterem będą nasi wojskowi. To jest raczej poza sporem, co potwierdzają publiczne wypowiedzi Edmunda Klicha, polskiego...

11224

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]