Reklama

Puszkowanie pasztetu

Puszkowanie pasztetu

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Mury Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego były świadkami zjednoczenia prawicy polskiej i było to wydarzenie osobliwe w historii zjazdów zjednoczeniowych.
W

Wedle pobieżnych obserwacji – gdy wziąć sens słowa „zjednoczenie” ze słownika – nikt się tam z nikim nie jednoczył. Najpewniej z identycznego powodu, dla którego żeglarze przez lata unikali lądowania na plażach Fidżi. Ten powód to lęk przed zjedzeniem.
W Auli Kryształowej pojawili się wyłącznie dawno zjedzeni, jak działacz związkowy Duda, albo niejadalni, w rodzaju byłego europosła Kurskiego, który utracił powab i jest dziś produktem bez smaku, tworem mączystym, mdłym – zgrubnie mówiąc – niejadalnym w sensie takim, że szkoda na jedzenie Jacka Kurskiego czasu. Kurski jest niejadalny nawet – co się już stało – po ugotowaniu ani, jak sam to określił, „w pozycji wyprostowanej”, zupełnie niespożywczy „w pokorze” i takoż niejadalny pod „brzemieniem wyzwań”. Kurski jest produktem dla amatorów pustych kalorii. Prezes Kaczyński, podobnież jak mickiewiczowski niedźwiedź – miąs...

3478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]