Reklama

Puszcza i zakłócanie miru

Puszcza i zakłócanie miru

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Policja zatrzymała 24 ekologów okupujących warszawską siedzibę Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w proteście przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.
RAFAŁ GUZ / PAP
S

Skuci kajdankami, zostali przewiezieni na komendę, gdzie postawiono im zarzut naruszenia miru domowego, zagrożony karą do roku więzienia. Wcześniej ekolodzy postulowali wycofanie się z decyzji zwierzchnictwa Lasów Państwowych pozwalającej prowadzić wycinki na dwóch trzecich powierzchni Puszczy, rezygnację z użytkowania harwesterów (czyli ciężkiego sprzętu używanego do cięć) i zaprzestanie sprzedaży drewna z Puszczy. Ich zdaniem walka z kornikiem, o której mówią przedstawiciele Lasów i resortu środowiska, to zasłona dla komercyjnej eksploatacji lasu. Aktywiści chcą też objęcia całej Puszczy Białowieskiej parkiem narodowym.

Dzień po zatrzymaniach protestujących policja weszła do mieszkań części z nich; media informowały, że funkcjonariusze wypytywali sąsiadów, czy ci, których zatrzymali, biorą narkotyki i czy są na nich skargi. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]