Reklama

Przystanek Lublin

Przystanek Lublin

07.09.2003
Czyta się kilka minut
Poziom większości wykładów i osobowości prelegentów sprawiły, że tegoroczne Duszpasterskie Wykłady Akademickie na KUL były arcyciekawe. Górnolotny i nieco pretensjonalny temat: “Kościół - Naród - Rodzina", wyznaczył ramy rozważań o - jak doprecyzował kard. Józef Glemp - “Kościele żyjącym w narodzie przez rodzinę".
P

Prymas wskazywał na konieczność i wagę naszego uczestnictwa w kształtowaniu współczesnej Europy. Bo - jak mówił później ks. Andrzej Luter - “diabeł może się zająć tym, co zostało odepchnięte przez nas, katolików - i zrobi to z lubością". Prymas uważa, że trudności trapiące kontynent niejednokrotnie “sami sobie stwarzamy przez hołdowanie odległym od dobra człowieka ideałom". Lekarstwo leży w Ewangelii nadziei: - Ale ważniejszy od słowa jest czyn - podkreślił kardynał.

Wszystkie referaty przynajmniej dotykały spraw młodych, nawet jeśli bezpośrednio ich nie dotyczyły. Kard. Glemp mówił, że “każde pokolenie młodzieży jest nadzieją dla społeczeństwa, państwa, Kościoła". I że nie wolno z młodymi kojarzyć tylko zadym na stadionach.

Wielkie wrażenie (burza oklasków) zrobił bp zielonogórsko-gorzowski Edward Dajczak, animator “Przystanku Jezus", który...

4209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]