Reklama

Przyjemność pisania litery


Przyjemność pisania litery


25.01.2016
Czyta się kilka minut
Po co w dzisiejszych czasach uczyć się kaligrafii? Anna Jeziorna ma na to dziesiątki odpowiedzi.
Fot. Stanisław Barański dla „TP”
P

Późna jesień. Ulica Brzozowa. Wygaszone sklepy i restauracje, tylko w suterenie na rogu pali się światło. Przy szybie dwójka dzieci z mamą. Bacznie obserwują grupę ludzi, którzy pochyleni w skupieniu nad pulpitami, powoli przepisują litery.

Równowaga

– Każdą sprawę da się załatwić. Wystarczy piękny charakter pisma – żartuje Anna Jeziorna, wspominając, że nauczyciele jej córek kolekcjonowali wypisane przez nią usprawiedliwienia. Kaligrafią pasjonuje się od dzieciństwa, ale dopiero cztery lata temu ta pasja stała się jej sposobem na życie. W 2012 r. założyła Fundację Sztuka Kaligrafii, która prowadzi Szkołę Kaligrafii na krakowskim Kazimierzu i Letnią Szkołę Kaligrafii i Sztuk Pięknych w Perugii we Włoszech.

Do otwarcia szkoły zainspirowało ją spotkanie z dwiema wybitnymi kaligrafkami: Barbarą Bodziony i Ewą Landowską, które od wielu lat uczą tej...

6613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo sie cieszę, że kalifrafia wraca do łask/.Uwielbiam pisać ręcznie, wysyłam na Święta ,i nie tylko, kartki z życzeniami i zawsze spotykam się z miłym podziękowaniem i komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]